زدن خسرو شکیبایی هدیه تهرانی کارگردانی محصول

زدن: خسرو شکیبایی هدیه تهرانی کارگردانی محصول فرهنگ ایران فرهنگ و هنر سینما

گت بلاگز اخبار اجتماعی دزدی اطلاعات بازدیدکنندگان با خبر رسان تلگرام جعلی

با شروع فیلترینگ خبر رسان تلگرام شاهد انتشار تعداد زیادی از فایل‌ها و اپلیکیشن‌ها در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی هستیم که ادعا دارند نسخه‌های دیگر خبر رسان تلگرا

دزدی اطلاعات بازدیدکنندگان با خبر رسان تلگرام جعلی

دزدی اطلاعات بازدیدکنندگان با خبر رسان تلگرام جعلی

عبارات مهم : سیستم

با شروع فیلترینگ خبر رسان تلگرام شاهد انتشار تعداد زیادی از فایل ها و اپلیکیشن ها در اینترنت و اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … هستیم که ادعا دارند نسخه های دیگر خبر رسان تلگرام هستند که غیرقابل فیلتر است و یا وی پی ان و فیلترشکن های نیرومند اند که مانع از مسدودسازی این شبکه اجتماعی می شود.

به گزارش ایسنا، کارشناسان به بازدیدکنندگان هشدار دادند که به هیچ عنوان فریب این دست تبلیغات را نخورده و از راه اندازی این گونه نرم افزارها و اپلیکیشن ها خودداری کنند، آیا که این نرم افزارها و اپلیکیشن ها بدافزارهای مخرب و جاسوسی هستند.

بر این اساس با دانلود و راه اندازی این اپلیکیشن ها، دزدی ازاطلاعات ذخیره شده است بر روی گوشی همراه و یا سیستم ها صورت می گیرد و اطلاعاتی مثل تصویر و یا اطلاعات بانکی ذخیره شده است در حافظه آن ها به آسانی از سوی مجرمان سایبری به دزدی می رود.

متاسفانه بعضی از این اپلیکیشن ها و فایل ها توانایی فعال کردن میکروفن سیستم ها از راه دور را نیز دارند که در پی این امر شاهد نقض حریم شخصی افراد از سوی مجرمان سایبری خواهیم بود.

نحوه فعالیت این بدافزارها به گونه ای است که کاربر به آسانی متوجه این دزدی ها نمی شود؛ این فایل ها و اپلیکیشن ها از نوع حملات بلندمدت و پنهان هستند که به مرور اطلاعات ذخیره شده است بر روی سیستم ها را به دزدی می برند و طبق اطلاعات سایت پلیس فتا، بعد از چند ماه و سوء استفاده از عکس، فیلم ها و اطلاعات ذخیره شده است برروی سیستم ها شاهد شکایت بازدیدکنندگان در مراجع قضایی هستیم که اطلاعات آن ها به دزدی رفته و از این اطلاعات سوءاستفاده شده است است.

بررسی و آنالیز بعضی از این فایل ها و اپلیکیشن ها در بخش فنی پلیس فتا شروع شده است و موارد مشکوک آن استخراج شده است است و در حال حاضر به دنبال منشاء انتشار این فایل ها و اپلیکشن های مشکوک هستند.

انتشار این دست فایل ها و اپلیکشن های آلوده در وقوع زلزله غرب کشور نیز روی داد که با تبلیغ انتشار اپلیکیشن های اطلاع رسانی سریع از اخبار زلزله و یا کمک به زلزله زدگان بودیم که متاسفانه بعضی افراد فریب خورده و اقدام به دانلود و راه اندازی این فایل ها و اپلیکیشن ها کرده بودند و اطلاعات آنها بدون این که خود متوجه شوند به دزدی رفته بود.

بر این اساس به بازدیدکنندگان تاکید شده است که حتما جهت دانلود هرگونه نرم افزار و اپلیکیشن از سایت ها و منابع معتبر اقدام کنند و به هیچ عنوان فریب این دست تبلیغات دروغین را نخورده و این قبیل فایل ها و اپلیکیشن ها نامطمئن را دانلود و راه اندازی نکنند.

دزدی اطلاعات بازدیدکنندگان با خبر رسان تلگرام جعلی

واژه های کلیدی: سیستم | انتشار | تلگرام | اندازی | دانلود | اطلاعات | اطلاعات | اپلیکیشن | تلگرام جعلی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz