زدن خسرو شکیبایی هدیه تهرانی کارگردانی محصول

زدن: خسرو شکیبایی هدیه تهرانی کارگردانی محصول فرهنگ ایران فرهنگ و هنر سینما

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قیمت ۸۰۰۰ تومانی موز منطقی است

آخرین آمار واردات موز نشان می‌دهد که نه‌تنها این محصول با زیاد کردن از نظر وزنی مواجه شده است بلکه نهایتا کیلویی حدود ۴۰۰۰ تومان به کشور وارد می‌شود و تقریبا دو

قیمت ۸۰۰۰ تومانی موز منطقی است

قیمت ۸۰۰۰ تومانی موز منطقی است

عبارات مهم : بازار

آخرین آمار واردات موز نشان می دهد که نه تنها این محصول با زیاد کردن از نظر وزنی مواجه شده است بلکه نهایتا کیلویی حدود ۴۰۰۰ تومان به کشور وارد می شود و تقریبا دو برابر این قیمت به دست مصرف کنندگان می رسد.

به گزارش ایسنا ؛در حالی که مدیر اتحادیه بارفروشان علت این زیاد کردن قیمت را عوامل زیادی از جمله کمبود تولید این محصول در فیلیپین، زیاد کردن قیمت جهانی، زیاد کردن قیمت ارز، سرما و غیره اعلام کرد.

قیمت موز طی هفته های گذشته به کیلویی ۸۰۰۰ تومان در بازار رسیده بود و حسن صابری مدیر اتحادیه بارفروشان در این باره به ایسنا گفت: عوامل زیادی می توان جهت زیاد کردن قیمت موز برشمرد که هم اکنون قیمت عمده فروشی آن بیش از ۶۰۰۰ تومان است که با احتساب سود منطقی حدود ۳۵ درصدی انواع میوه از عمده فروشی تا خرده فروشی، قیمت حدود ۸۰۰۰ تومانی هر کیلوگرم موز در بازار مصرف منطقی به نظر می رسد.

قیمت ۸۰۰۰ تومانی موز منطقی است

البته وی راجع به اوضاع تولید موز در کشورهای متفاوت نیز افزود: میزان تولید موز در مجموعه جزایر فیلیپین به عنوان یکی از عمده تولیدکنندگان این محصول در دنیا کم کردن پیدا کرده و به همین علت سهمیه کشورهایی مانند کشور عزیزمان ایران نیز کمتر شده است هست. طبیعتا در چنین شرایطی میزان واردات و نهایتا عرضه موز در بازار داخلی کشور عزیزمان ایران نیز کم کردن پیدا می کند و خود عاملی جهت زیاد کردن قیمت تبدیل می شود.

این در حالی است که آخرین آمار انتشار یافته از صادرات و واردات محصولات کشاورزی بیانگر مسئله دیگری است آیا که در ۹ ماهه امسال بالغ بر ۵۳۲ هزار و ۲۹۲ تن موز به ارزشی بیش از ۴۰۲ میلیون و ۹۹۲ هزار دلار موز به کشور وارد شده است است که از نظر وزنی ۱۵.۴۸ درصد و از نظر ارزشی ۱۵.۵۳ درصد رشد را نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته نشان می دهد. نگاهی به این آمار بیانگر زیاد کردن وزنی واردات موز و ثابت ماندن قیمت آن در ماه های مورد نظر این گزارش بوده است و از سوی دیگر نیز با حساب و کتابی راحت می توان متوجه شد هر کیلوگرم موز حتی با در نظر گرفتن حداکثر تعرفه ۱۵ درصدی واردات آن به کمتر از ۴۰۰۰ تومان می رسد حال آنکه قیمت این محصول در بازار مصرف ۸۰۰۰ تومان شده است و آمار با بیانات مسئولان توزیع کننده میوه در بازار متفاوت به نظر می رسد.

آخرین آمار واردات موز نشان می‌دهد که نه‌تنها این محصول با زیاد کردن از نظر وزنی مواجه شده است بلکه نهایتا کیلویی حدود ۴۰۰۰ تومان به کشور وارد می‌شود و تقریبا دو

دستگاه های نظارتی موظفند در چنین شرایطی ضمن ارزیابی دقیق قیمت تمام شده است یک محصول تولید داخل یا وارداتی و محاسبه میزان سود منطقی توزیع کنندگان بازار را رصد کنند و در صورت مشاهده تخلف و گرانفروشی با متخلفان برخورد کنند.

واژه های کلیدی: بازار | محصول | واردات | وارداتی | خرده فروشی | عمده فروشی | محصولات کشاورزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz